תריס משוך

תריס משוך
אם אתם חושבים על התקנת תריסים, תרצו בוודאי לדעת מהן האופציות המתקדמות, החכמות והנוחות ביותר המוצעות כיום. סבירות לא קטנה שהחיפושים שלכם יובילו בשלב כזה או אחר לתריס משוך, הנחשב כיום לבחירה פופולרית ועמוסת יתרונות בישראל ובעולם. במיוחד אם פונים לחברה אמנית בתחום, שתתכנן ותתקין את החלון בצורה המקצועית ביותר.

קווים לדמותו של התריס המשוך

תריס משוך הוא בעל כמה מאפיינים ברורים, המבדילים אותו מסוגים אחרים של תריסים. תריס זה עשוי משלבים של אלומיניום משוך, ומבחינה מעשית משני פרופילים. הראשון שביניהם הוא שלב אלומיניום, שמגיע ב-45 מ"מ או ב-61 מ"מ. הפרופיל השני כולל 2 מ"מ ניקוב. בכל אחד מהמקרים האלומיניום הוא עבה, מה שהופך את השלבים לכבדים ולמאסיביים באופן יחסי. עיקרון הפעילות המרכזי של תריס משוך הוא שמקנה לו את הייחודיות שלו. כאשר סוגרים תריסים משוכים, הפרופילים נכנסים זה בזה בצורה משולבת – דבר היוצר אטימה מלאה לחלוטין. יש שליטה על רמות שונות של פתיחת התריס, בהתאם לכמות האור האוויר שמעוניינים להכניס לחלל הנתון. יש לציין שתריס משוך אינו מתאים לכל גודל של חלל, כאשר הגבול העליון מהבחינה הזו הוא רוחב שאינו עולה על 4 מטרים (במקרה של שלב 45 מ"מ) או 5.5 מטרים (בשלב בן 61 מ"מ). עם זאת, בהשוואה לסוגים אחרים של תריסים מדובר כאן בממדים גדולים בכל קנה מידה. תריס משוך מאפשר לסגור או לפתוח מפתחים רחבים במיוחד, מבלי שיש צורך בהתקנה של כמה וכמה תריסים באופן נפרד.

היתרונות המרכזיים של תריס משוך

תריס משוך מציע כמה מעלות מרכזיות, שמסבירות מדוע התקנה שלו היא אחת המגמות החמות בתחום הדיור והבנייה בישראל בשנים האחרונות. ראשית, התריס מציע במצב הסגור שלו אטימות מלאה מפני גשם ושמש, בעוד שדרך החורים הזעירים יכולים להיכנס אור ואוויר. כאשר פותחים את התריס, מן העבר השני של המשוואה, ניתן לגלגל אותו בשלמותו ובכך להבטיח פתיחה מלאה של החלון. תריס משוך הוא כאמור מאסיבי בכל קנה מידה, בין השאר מכיוון שהוא מיוצר מאלומיניום חזק. אלו הן חדשות מצוינות מבחינת רמת העמידות, כאשר הצפי הוא שתריס משוך יישמר ויחזיק מעמד היטב שנים על גבי שנים. הכבדות של התריס, והעובדה שההרמה שלו אינה דבר פשוט, משפרת מאוד את ההגנה שהוא מספק בפני מעשי פריצה וזדון. שימו לב שניתן למצוא כיום דגם העונה לשם "תריס משוך אור". הוא פועל באותו עיקרון, אלא שהוא מאופיין ברווחים גדולים יותר בין שלבי התריס. תריס משוך אור מציע יותר גמישות בפתיחה ובסגירה, כך שאפשר לשמור על התריס סגור באופן יחסי אבל עדיין להכניס אליו אוויר ואור בכמויות מרשימות.

דגשים בהתקנת תריסים משוכים

כמובן שהיתרונות הבסיסיים של תריסים משוכים יהפכו למוחשיים פי כמה כאשר פונים מראש לחברה מהשורה הראשונה בתחום בישראל, שתוכל לבצע את המלאכה של התקנת התריס על הצד הטוב ביותר, תוך תכנון מוקפד ובעזרת חומרי גלם משובחים. אותה חברה תוכל להתאים את מאפייני התריס לתנאים השוררים במבנה, למשל בכל הנוגע לנתונים הטכניים, להעדפות, לצרכים ולרצונות של בני הבית. כאשר מתקינים תריס משוך, אפשר לבחור בין כמה אופני פתיחה מרכזיים. הראשון שבהם, והבסיסי ביותר, הוא פתיחה ידנית של התריס. עם זאת אפשר גם להתקין בקלות מנוע חשמלי לתריס, כך שניתן יהיה לפתוח או לסגור אותו בלחיצת כפתור – מה שכמובן מקל על בני הבית. בחירה מקובלת היא במנגנון המציע הפעלה משולבת של התריס, כלומר, בחירה בין תפעול ידני או חשמלי בכל פעם שמעוניינים לפתוח או לסגור את התריס.

כך עושים זאת נכון

אם אתם מתקינים תריס משוך, אתם ממש לא יכולים להתפשר ברמת המקצועיות של החברה שלוקחת את המושכות. התקנה הנעשית בצורה הנכונה והמתאימה ביותר לסוג התריס הזה, תאפשר תפעול מושלם של התריס לאורך זמן. מומלץ לבצע התקנת תריס משוך, בדומה לסוגרים אחרים של תריסים, בשלבים מוקדמים יחסית של תכנון והקמת המבנה. ההתקנה עצמה, שלא אמורה להימשך פרק זמן ארוך מדי, מוצעת לרוב במחיר סביר לכל הדעות. מומלץ לבחון מראש את לוח הזמנים של החברה המתקינה ולראות את תנאי העסקה, למשל בכל הנוגע לשאלת האחריות על התריסים והמענה שניתן לקבל מהחברה כשיש צורך בפעולות תיקונים או תחזוקה.    
קבלו הצעת מחיר מהירה לתיקון