רשת נגד יתושים

רשת נגד יתושים
אין הרבה מטרדים גדולים יותר מאשר יתושים. הם תוקפים את הבתים שלנו בכמויות (בעיקר בקיץ, אבל לא רק), משבשים את השינה של בני הבית וגורמים לעקיצות מציקות ולעיתים כואבות. במקרים מסוימים, היתושים עלולים להעביר מחלות המסכנות את בני הבית. כיום מוצע מגוון רחב של פתרונות נגד יתושים, חלקם יעילים יותר וחלקם פחות. במאמר הבא נתייחס לאפשרות המומלצת מאוד של התקנת רשת נגד יתושים, לסוגים העיקריים שלה ולאופן שבו אפשר להצטייד בה בפועל.

למה כדאי להתקין רשת נגד יתושים?

רשתות נגד יתושים, כאמור, אינן האמצעי היחידי המוצע כיום להגנה מפני החרקים הנפוצים האלו. האפשרות הראשונה היא פשוט לסגור את כל חלונות הבית, מה שעשוי להיות יעיל בהרחקת היתושים. עם זאת, מדובר בפתרון בעייתי בלא מעט מובנים. סגירת החלונות תביא לכך שלא ייכנסו לבית אוויר ולעיתים גם אור, מה שגם מגדיל את הסיכויים להפעלה ממושכת של המגןן. התוצאה היא התייקרות משמעותית של הוצאות החשמל, לצד אפשרות לנזקים מסוימים לבני הבית: "שפעת מזגנים", למשל, המתפתחת בתנאים האלו בדיוק. רשתות לחלונות נגד יתושים מספקות פתרון יעיל, שיציע לכם הגנה ראויה מפני היתושים מבלי שתצטרכו להקריב דבר. לצד כניסת אור ואוויר במידה מסוימת, ואפשרות לפתיחה פשוטה של הרשת כאשר מעוניינים בכך. כיום מוצעות רשתות שקופות (באופן מלא או חלקי) שאינן פוגעות במראות הנשקפים מחלונות המבנה. ואגב, הרשתות אינן מיועדות לחלונות בלבד אלא גם לדלתות, למעברים בין המבנה למרפסת וכן הלאה. דבר נוסף שרשתות נגד יתושים מציעות הוא בטיחות, כשגם כאן ניתן להעמיד מנגד פתרונות נפוצים אחרים. תכשירים שונים למריחה למטרת הגנה מפני יתושים וחרקים אחרים, למשל, עלולים לכלול בתוכם רכיבים מזיקים. חלק מהם אינם מיועדים לילדים או לאוכלוסיות פגיעות ורגישות אחרות. עם רשת להגנה מפני יתושים, מיותר אולי לציין, אין כלל בעיות מהסוג הזה.

סוגי הרשתות המוצעים כיום

לאחר ההחלטה להתקין רשת נגד יתושים, עולה שאלה נוספת: מהי הרשת המתאימה ביותר לצרכים ולדרישות שלכם? התשובה לשאלה כרוכה בהכרת האפשרויות המרכזיות המוצעות בתחום, אפשרויות שרק גדלות משנה לשנה. האבחנה הראשונה שיש לבצע היא בהתאם לחומר הגלם ממנו עשויה הרשת. המוצר המבוקש והפופולרי ביותר בישראל בשנים האחרונות הוא רשת הגנה מאלומיניום, המשלבת בתוכה כמה יתרונות מהותיים. היא עמידה לאורך זמן, ניתנת להתקנה פשוטה וגם נוטה להיות נשלפת, כך שאפשר לנקות אותה בקלות כשיש בכך צורך. גם אם הרשת ניזוקה כעבור פרק זמן מסוים – למשל עקב פגיעה של הילדים בה – ניתן להחליף אותה בקלות. מוצר נפוץ נוסף בקטגוריה היא רשת פיברגלס, שסימן ההיכר העיקרי שלה הוא השקיפות. הרשת כמעט ואינה ניתנת לאבחנה, ומאפשרת בנוסף לבני הבית להביט מבעד לחלון ללא הפרעה ממשית. גם היא חזקה ועמידה, אם כי נראה שרשת האלומיניום מתבלטת יותר בהיבט הזה.

רשת נגד יתושים – צורת הפתיחה

פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת רשת נגד יתושים הוא מנגנון התפעול שלה, בעיקר האופן בו ניתן לפתוח או לסגור אותה במידת הצורך. בחירה מקובלת במיוחד בבתים ובמבנים בישראל היא ברשת הזזה, המולבשת בתוך מסילה בחלון או בדלת. פתיחת וסגירת הרשת נעשית באמצעות הזזתה לצדדים, על פי כיוון ההתקנה. גודלה של הרשת הוא לרוב כמחצית מגודל החלון. אם מדובר בדלת או בחלון שאין צורך לפתוח בתדירות גבוהה מדי (בדרך כלל חלונות קטנים), ניתן להתקין רשת קבועה נשלפת. רשת כנף המותקנת מאחורי הכנף של החלון ונפתחת לפנים החדר, במקביל לכנף החלון, היא פתרון מוצלח נוסף. היא מתאימה בעיקר לחדרים בהם מעוניינים ברשת שלא תחסום את המעבר בעת הצורך ובמקרי חירום, לרבות חדרי ממ"ד. כמובן שניתן למצוא סוגי רשתות לחלונות אחרים המיועדים לאותה מטרה, אותם יש לבחור על פי מאפייני המפתח הנתון, הרגלי השימוש של בני הבית, הטעם העיצובי שלהם וכמובן שגם התקציב.

כך תצטיידו ברשת האיכותית ביותר

רשת נגד יתושים היא מוצר שאמור לספק לכם שקט נפשי ללא מעט זמן. כדי שזה יקרה, כדאי קודם כל שתצטיידו ברשת איכותית שעשויה מחומר חזק (אלומיניום למשל). התקנת הרשת היא לא עסק מסובך יתר על המידה, אבל עדיין במקרים רבים ובחלק מסוגי הרשתות חשוב לפנות לחברה מקצועית בתחום. בעיקר אם לוקחים בחשבון שבלא מעט תרחישים, מומלץ להתקין את הרשת בשלבים הראשונים של התקנת התריסים. כחברה המשלבת פתרונות שונים עבור חלונות, תריסים ורשתות, נשמח לבצע עבורכם את המשימה.
קבלו הצעת מחיר מהירה לתיקון