כיוון תריס חשמלי

כיוון תריס חשמלי

תריס חשמלי, כשהוא תקין, מציע שיפור משמעותי בנוחות ובאיכות החיים: כל שנדרש לעשות, על מנת לפתוח או לסגור את התריס, הוא ללחוץ על מתג ידני או על כפתור בשלט הרחוק. פשוט וקל.

הבעיה מתחילה כאשר התריס נתקע לו באמצע הדרך, מה שפוגע באפשרות השימוש בו וגם עלול להיות מסוכן (חשבו על אנשים שעוברים מתחת לתריס תקול בדרך למרפסת). בעיות במיקום ובמנגנון העצירה של התריס עלולות להיגרם עקב סיבות שונות, כאשר הפתרון הוא אחד: פנייה לחברה המספקת שירותי תיקון תריסים בכלל וכיוון תריס חשמלי בפרט.

כך תריס חשמלי עלול להיפגע

התרחיש העיקרי שמעיד על הצורך בכיוון תריס חשמלי הוא זה בו אנחנו כאמור לוחצים על כפתור ההורדה או העלייה של התריס החשמלי, אך הוא לא מגיע ליעד המבוקש אלא נעצר בשלב מסוים בדרך. הבעיה הזו עלולה להיגרם מכמה סיבות עיקריות. הנפוצה שבהן היא יציאה של מנוע התריס החשמלי מכוונון, מה שעלול להיגרם עקב מכה פיזית שהוא מקבל, סגירה של התריס על חפצים המוציאים אותו מאיזון או התקנה לקויה של התריס. לכן חשוב לוודא תמיד לפני שמורידים את התריס שאין מתחתיו פריט כלשהו, דוגמת שולחן, כיסא וכן הלאה.

לעיתים הסיבה היא בלאי של אחד הרכיבים במנגנון, שעלולה להתרחש אם מדובר בחומרי גלם באיכות נמוכה.

התריס יצא משימוש? זה מה שחשוב שלא תעשו

כיוון תריס חשמלי, בחלק מסוים מהמקרים, יכול להתבצע באופן עצמאי. עם זאת צריך להזכיר שמדובר בפעולה שדורשת חוש טכני, ושעלולה להעמיד בתוכה סכנות מוחשיות עבור התריס, האדם שמבצע את המלאכה (נפילה של התריס הכבד מטה) או אפילו אדם אחר הנמצא בסביבה. זו הסיבה לכך שאסור בתכלית האיסור לנסות לפתוח את התריס תוך הפעלת כוח בלבד, או לנסות פתרונות "יצירתיים" מעוררי מחלוקת כגון הנחה של חפץ מתחת לתריס כדי לשמור אותו מעל פני הקרקע.

הצעד הנכון הוא לפנות לחברה אשר תיקון תריסים וחלונות היא ההתמחות העיקרית שלה. אנשי החברה יגיעו למקום על מנת לאבחן את התקלה ואת הגורמים האפשריים לה. הפתרון כמעט בכל המקרים הוא כיוון המנוע, הנעשה דרך סיבוב בורג המנגנון עם או נגד כיוון השעון. למרות שלכל סוג של תריסים ולכל דגם עשויות להיות הנחיות שונות לפעולה הזו, העיקרון הבסיסי הוא לחיצה על לחצני החלון בו זמנית, הורדה של התריס ידני ועצירה שלו במקום ובגובה הרצוי ושחרור אחד מהלחצנים. את הפעולה הזו יש לבצע פעמיים: פעם אחת כשהתריס נמצא בנקודה התחתונה ביותר שלו, ובפעם השנייה כאשר הוא בגובה העליון ההנכון והמתאים. בהרבה מקרים יידרשו כמה נסיונות על מנת שניתן יהיה להגיע לגובה הרצוי, וזה בהחלט הגיוני.

שימו לב שלעיתים התריס שיוצא מאיזון אינו הבעיה העיקרית שיש בה, אלא "תופעת לוואי" של בעיה אחרת ברכיבים או במנגנון ההפעלה הכולל של התריס. אם בעל המקצוע יתרשם שמדובר בבעיה אחרת ומקיפה יותר במנגנון התריס, ייתכן שהמשימה תהיה מעט מורכבת ויקרה יותר. כך או כך, העלות של כיוון תריסים חשמליים לא אמורה להיות שיקול בשאלה האם לתקן אותם, פעולה אותה חשוב לבצע בהקדם האפשרי: כלומר ברגע בו מבחינים בבעיה, או אפילו רק חושדים שהיא מתפתחת.

עלות כיוון תריס חשמלי

סיבה נוספת שלא לוותר על שירותים מקצועיים של כיוון תריס חשמלי כרוכה בעלות התיקונים, שנוטה להיות סבירה בכל קנה מידה: פעמים רבות מדובר בסכום מינימלי של כמה מאות שקלים, המגלם בתוכו את עלות ביקור הטכנאי, תיקון הבעיה והחלפת רכיבים במידת הצורך. אם פונים לחברה מנוסה ואמינה, היא תוכל לפתור את הבעיה משורש תוך פרק זמן קצר ולגבות על כך סכומים הגיוניים. בנוסף לכך ייתכן שהלקוח יקבל אחריות על עצם התיקון, מה שיעניק לו בנוסף שקט נפשי לפרק זמן סביר.

יש מקרים בהם בעל המקצוע יגיע על מנת לטפל בבעיה אחרת בתריס, שאינה בהכרח כיוון שלו, אבל יבצע תוך כדי את הכיוון מסיבות שונות: בעיקר כדי להחזיר את התריס למצב המאוזן שלו לאחר התיקון. המקרה הזה הוא בהחלט לגיטימי, אם כי בעל המקצוע אינו אמור לדרוש על כיוון התריס החשמלי בנסיבות האלה תשלום נוסף.

קבלו הצעת מחיר מהירה לתיקון